Ground Lamb from 100% Grassfed Lamb. Our Lamb is raised on pasture with regular rotation and is never fed grain on our farm. We raise mildly flavored hair sheep for a superior lamb product that anyone can love!
This year we had ground lamb packaged in approximately 2/3rds of a pound packages, so while the price per lb hasn't changed, a package is priced at $10 when purchased through the website or at my farm stand, otherewise, priced per pound($15/lb).
*All pre packaged lamb is processed at a state or federally inspected facility.*
image courtesy of: www.womansday.com
Grassfed Ground Lamb
$10.00Price